Zawód lutnika w dzisiejszych czasach jest już nieco zapomniany. W dzisiejszych czasach zakup profesjonalnego sprzętu muzycznego nie jest żadnym problemem, a sklepy muzyczne prześcigają się w przedstawieniu jak najlepszej oferty. Czy ktoś w ogóle pamięta jeszcze o lutnikach i pamięta czym zajmują się oni na co dzień. Jeśli chcesz dowiedzieć się nieco więcej na temat ich pracy, jesteś we właściwym miejscu. Sprawdź, czym zajmuje się profesjonalny lutnik oraz na czym polega jego praca w dzisiejszych czasach.

Dobrze wszystkim znany luthier to zakład lutniczy z dużym doświadczeniem oraz tradycją. Znajdziesz tam wysoko wykwalifikowany zespół, który jest w stanie pomóc ci rozwiązać wszelkie problemy z twoim sprzętem muzycznym. Oprócz drobnych napraw, fachowcy pracujący tam zajmują się konserwacją sprzętu oraz gruntownymi remontami gitar i innych instrumentów smyczkowych.

Jakie są zadania dla współczesnych lutników? Czym zajmuje się lutnik na co dzień?

  1. Naprawa instrumentów strunowych. To zajęcie, którymi profesjonalni lutnicy zajmują się najczęściej. Dobre zakłady lutnicze oferują szeroki zakres tego rodzaju usług, że możliwa jest niemal każda napraw instrumentu strunowego.

  2. Budowa instrumentów strunowych. To nieco zapomniana już praca, jednak nadal obecna. W dzisiejszych czasach, lutnicy robią to raczej na zamówienie, a koszt wykonania indywidualnego sprzętu na zamówienie może być dość wysoki.

  3. Strojenie instrumentów strunowych. To kolejna popularna praca lutników. Robią to oni dość często i koszt wykonania takiej usługi nie należy do wysokich. Wystarczy po prostu przynieść gitarę, a doświadczony lutnik będzie wiedział co z nią zrobić.

  4. Konserwacja instrumentów strunowych. Co jakiś czas warto wybrać się z gitarą do fachowca na profesjonalną konserwację.

  5. Doradztwo przy zakupie instrumentów strunowych. Lutnik również posłuży ci profesjonalną radą oraz pomoże, kiedy zastanawiasz się jaki sprzęt muzyczny warto jest kupić dla siebie. Jeśli to twój pierwszy, koniecznie się tam wybierz.