Turcy produkują bardzo wysokiej jakości seriale, które uważane są za jedne z najlepszych na świecie. Można powiedzieć, że na całym świecie robią one zawrotną furorę z wielu przyczyn, będą to m.in. bardzo dobra obsada, gdzie aktorzy są zawodowymi modelami, sceneria, która wielokrotnie jest zachwycająca. Od pewnego czasu, również w Polsce telewidzowie mają możliwość śledzenia tych doskonałych seriali, co też umożliwia oferta PLAY TV, TVP VOD Netflix. 

Które seriale tureckie uważane są za te najlepsze? 

Trudno jest jednoznacznie wybrać ten najlepszy serial, gdyż można je podzielić na kilka kategorii, będą to seriale: obyczajowe, romantyczne, kryminalne, historyczne. Biorąc pod uwagę seriale tureckie bez podziału na kategorie, ‘Wspaniałe Stulecie’ jest tym najlepszym i najchętniej oglądanym serialem, zarówno nad Bosforem jak też na świecie. Telewidz może dzięki niemu śledzić losy Turków za rządów sułtana Sulejmana Wspaniałego, który był najlepszym i najbardziej wpływowym władcą w historii Turcji, dlatego można zaobserwować jak wyglądał kraj leżący nad Bosforem w swym najlepszym okresie. Kolejną produkcją, która jest chętnie oglądana jest ‘Wymarzona miłość’, piękny serial który porusza losy podbojów miłosnych pięknej Sanem, która jest grana przez rozchwytywaną aktorkę, Demet Özdemir. Fani kryminalnych produkcji powinni obejrzeć ‘Dół’, który opowiada historię jednej z tureckich rodzin mafijnych. Jak widać, seriale tureckie prezentują wszechstronną tematykę, więc każdego powinna zainteresować. 

Gdzie można obejrzeć seriale tureckie, w Polsce? 

W Polsce, wielu ludzi chętnie sięga po seriale tureckie. Można je obserwować przy pomocy TVP, TVP VOD, Netflix, jednak najlepszym rozwiązaniem jest kanał Dizi, który dostępny jest w ofercie Play NOW oraz WP Pilot. Co ważne, produkcje te można śledzić w j.polskim, równie ważna jest wysoka jakość odbioru, gdyż wszystkie te seriale prezentowane są w jakości HD. Każdy znajdzie na Dizi, swe ulubione produkcje, które pochłoną go na długie godziny.