Para Młoda, która planuje organizację przyjęcia weselnego, bierze na siebie wiele pracy i dużą odpowiedzialność. W wesele to impreza, którą chcemy zapamiętać jako wyjątkowo przyjęcie, na którym każdy z gości bawił się wyśmienicie. Oto cztery rzeczy, które warto wziąć pod uwagę w trakcie organizacji idealnego przyjęcia weselnego!

1. Wybór sali

Sala, w której organizowane będzie wesele musi być nie tylko odpowiednio duża, ale również klimatyzowana – w szczególności, gdy nasz ślub odbywa się w gorących miesiącach letnich. Szukając idealnego miejsca na przyjęcie warto zwrócić uwagę na rozmieszczenie stolików oraz wygodę w korzystaniu z korytarzy do toalet i na zewnątrz lokalu. Tradycyjnie parkiet znajduje się w centralnej części dużego pomieszczenia weselnego, jeśli jednak przyjęcie jest wyjątkowo duże możemy również wynająć lokal, który składa się z kilku mniejszych pomieszczeń, a sama część jadalna jest oddzielona od miejsca do tańca.

2. Odpowiednie menu

Młode Pary coraz częściej odchodzą od tradycyjnego rosołu i schabowego, na rzecz bardziej wyszukanego menu. Musimy pamiętać, że na naszym przyjęciu weselnym będą osoby o różnych preferencjach kulinarnych, ale również takie, które ze względów zdrowotnych, religijnych lub ideologicznych nie spożywają danych pokarmów. Z pewnością warto zapewnić wegetariańską wersję głównego posiłku oraz wegańskie przekąski zimne i ciepłe. Jeśli na naszym przyjęciu znajdują się jedynie najbliższe osoby możemy wcześniej spytać o ich preferencje oraz pokarmy, których z różnych względów nie mogą lub nie chcą jeść i następnie dostosować menu do ich potrzeb żywieniowych.

3. Transport dla gości

Musimy pamiętać, by zapewnić odpowiedni, wygodny i komfortowy transport dla gości weselnych. Jeśli przyjęcie jest stosunkowo małe możemy wynająć jednego kierowcę, który będzie dostępny przez cały czas trwania przyjęcia weselnego, by o wybranych przez gości godzinach rozwozić ich w dowolne miejsca. W przypadku dużych imprez z pewnością bardziej opłacalne będzie wynajęcie busa, który we wcześniej ustalonych godzinach będzie kursował do różnych części miasta.

4. Dodatkowe atrakcje dla gości

Aby nasze przyjęcie weselne zapisało się na długo w pamięci gości, możemy zapewnić dodatkowe atrakcje dla wszystkich uczestników imprezy. Coraz częściej wykorzystuje się fotobudki, w których goście mogą wykonywać pamiątkowe, zabawne zdjęcia. Nasze przyjęcie może uatrakcyjnić występ lokalnej grupy artystycznej (muzycznej lub tanecznej) czy pokaz mistrza sztuki barmańskiej. W górach często imprezę weselną uatrakcyjnia ognisko lub grill pod gołym niebem w towarzystwie tradycyjnej muzyki góralskiej.

Miłość Pary Młodej to z pewnością najważniejszy element każdego przyjęcia weselnego. Jednak aby było ono idealne i na długo zapamiętane przez gości, powinniśmy przede wszystkim nastawić się na zapewnienie im wygody i komfortu oraz doskonałej zabawy, która spełni oczekiwania każdej z zaproszonych osób.