Dla wielu Włochów Florencja jest jednym z najpiękniejszych włoskich miast. Taką teorię podtrzymuje również spora ilość turystów, którzy uważają, że świetnością przewyższa nawet Rzym. Takie porównania mogą być kwestią sporną, aczkolwiek Florencja faktycznie zasługuje na zainteresowanie i zdecydowanie jest jednym z piękniejszych miast w całym kraju. Zabytki Florencja to przede wszystkim całe spectrum epok. Dla entuzjastów historii Florencja jest istnym rajem. Gdzie warto się udać, by zobaczyć najpiękniejsze pozostałości minionych wieków?

Florencja jest naszpikowana historią

Nie bez powodu uważa się, że niewiele jest miejsc, które byłyby tak mocno przesiąknięte historią i wypełnione architektonicznymi majstersztykami oraz wspaniałymi dziełami sztuk. Niezaprzeczalną wizytówką miasta jest słynny most Ponte Vecchio, który został wzniesiony jeszcze w XIV wieku. Piętrzy się nad rzeką Arno i jest jednym z tych elementów, bez których nie sposób wyobrazić sobie dzisiejszej Florencji. Alternatywną nazwą jest Most Złotników, ponieważ tylko zakłady jubilerskie mogły według rozkazu prowadzić swoje działalności na jego terenie. To wyjątkowe miejsce, które po prostu zachwyca.

Santa Maria Novella

Pasjonaci renesansowej architektury z całą pewnością powinni udać się na zwiedzanie wspaniałej Santa Maria Novella. Ten wspaniały kościół powstał już w XV wieku, a dzisiaj wciąż olśniewa kunsztem wykonania. Na uwagę zasługuje w szczególności przepiękna fasada, która powstała według projektu Leone Battista Albertiego. Warto także na własnej skórze przekonać się, jak wygląda słynny Piazza della Signora. To iście historyczny plas, który dla mieszkańców ma kolosalne znaczenie. Budowa placu rozpoczęła się jeszcze w XII wieku. Na ukończenie budowy trzeba było czekać aż do XIV wieku. To prawdziwe skupisko zabytków. Największą popularnością cieszy się jednak dawna siedziba rady miasta w postaci Palazzo Vecchio. Warto zdecydować się na zwiedzanie wnętrza pałacu. Tylko wtedy będzie można docenić prawdziwe cudo architektoniczne.