Gdy decydujemy się na organizację wesela i ślubu czasem wydaje nam się, że to spore wyzwanie. Chociaż właśnie taka jest prawda każdemu z nas, czasem co prawda z drobną pomocą, na pewno uda się takie wydarzenie zaplanować. Organizacja wesela krok po kroku nie jest zbyt trudna jeśli tylko pilnujemy terminów i staramy się dokładnie zaplanować kolejne elementy tego dnia.

Od czego zacząć planowanie?

Najważniejszym i jednym z najtrudniejszych do znalezienia jest niestety miejsce, w którym ma się odbyć nasze wesele. Chociaż na co dzień możemy wynająć wiele restauracji hoteli czy sam, tak w trakcie weekendów w letnie miesiące przeżywają one oblężenie. Wiele sam jest rezerwowana z nawet dwuletnim okresem oczekiwania. Dlatego niektórzy decydują się na wesele pod chmurką licząc na dobrą pogodę i klimatyczny namiot. Oczywiście zdarza się, że datę ślubu musimy dopasować do sali. Na tym etapie przygotowań warto już zamówić catering. Następnym krokiem jest załatwienie samej ceremonii. Tutaj jest już znacznie łatwiej.
W tym samym czasie warto także szukać orkiestry a także zamówić suknię ślubną. Jeżeli te elementy są już zatwierdzone warto pomyśleć o fryzjerce i kosmetyczce dla panny młodej. Oczywiście warto także pamiętać, by umówić się na próbny makijaż i fryzjer, by móc jeszcze zmodyfikować te elementy. Ważnym elementem organizacji jest zamówienie kwiatów i potrzebnych dekoracji.
Nawet jeżeli określone elementy zostały już przez nas załatwione to warto jednak co jakiś czas kontaktować się z naszymi zleceniobiorcami, by ustalić szczegóły czy potwierdzić ich obecność. W końcu organizacja wesela krok po kroku jest czasochłonne jak i rozciągnięte w czasie, dlatego może się okazać, że ktoś może nie być w wybranym dla nas terminie dyspozycyjny. Warto także pamiętać o terminowej wpadnie zaliczek.
Gdy już mamy za sobą wszystkie te ustalenia czas znaleźć fotografa A także kierowcę na wesele. Jest to również czas na znalezienie cukiernia, który wykona tort weselny A także słodki poczęstunek. W końcu wesele nie może się bez tego obyć.