Słodki, puszysty i głodny. Twoje nowe zwierzę jest gotowe na karmę dla szczeniąt i chcesz się upewnić, że zaczniesz od razu od odpowiedniego pożywienia. Szczenięta rosną szybko. Zapewnienie właściwego odżywiania jest ważne dla budowania mocnych kości i zębów, dodawania mięśni i dostarczania całej energii potrzebnej do zabawy i nauki.

Czym i jak karmić

Istnieją dziesiątki odmian karmy dla szczeniąt. Dodatkowo jest taka, którą twój szczeniak otrzymał od hodowcy lub schroniska dla zwierząt. Które jedzenie jest odpowiednie dla Twojego szczeniaka i jak stwierdzić, czy dobrze pasuje.

Szczenięta szybko rosną, budując kość i mięśnie oraz rozwijając narządy. Dorosłe psy utrzymują swoje ciała. Twój szczeniak potrzebuje dodatkowych składników odżywczych, aby napędzać swój wzrost.
Szczenięta powinny otrzymywać pokarm stały od około czterech tygodni, kiedy nie są w stanie uzyskać wszystkich potrzebnych kalorii z mleka matki. Większość szczeniąt odsadza się koło sześciu tygodni.

Jak wybrać wysokiej jakości karmę dla szczeniąt?

Zacznij od pytania lekarza weterynarii, co on lub ona poleca. W ciągu pierwszych sześciu miesięcy potrzeby żywieniowe zmieniają się bardzo szybko. I pozostawiają najmniejszy margines błędu. Zapytanie więc weterynarza jest dobrym pomysłem, ponieważ weterynarze zazwyczaj zalecają diety, z którymi mieli największe doświadczenie.

Artykuł  powstał dzięki: https://petportal.pl/