Nauka obcego języka zawsze jest wyzwaniem. Jednak posiadając odpowiednią dozę motywacji możemy osiągnąć każdy cel. Większość osób nie zna innego języka, poza swoim ojczystym. Oczywiście istnieją także poligloci, którzy znają po kilka języków obcych. Natomiast osobiście uważam, że solidne nauczenie się jednego języka obcego jest bardzo dużym osiągnięciem. Najczęściej wybieranym jest język angielski, ze względu na swoje częste i powszechne zastosowanie w świecie. Jest to język uniwersalny, którego uczą się ludzie na całym świecie, aby móc ze sobą rozmawiać i swobodnie się komunikować również online. Co jest najważniejsze w nauce angielskiego?

Po prostu zacznij mówić

Najważniejsze to przełamać się i po prostu zacząć mówić. Niektórym zajmuje to kilka miesięcy, aby poczuć się swobodnie mówiąc w obcym języku. Jest to normalne zjawisko, związane z naszą osobistą samooceną. Kiedy nie umiemy zrobić czegoś dobrze, staje się to dla nas blokadą, aby w ogóle móc to robić. Odpowiedzialny za to jest nasz wewnętrzny krytyk, którego wielu z nas ma w swojej głowie. Jednak najważniejsze to przełamać się i po prostu mówić, nie zważając na akcenty w angielskim czy gramatyczne błędy.

Z czasem nauczysz się, jak poprawnie wymawiać akcenty oraz zrozumiesz jak działa gramatyka. Nie będziesz jednak w stanie osiągnąć postępów, jeśli nie będziesz podejmować prób mówienia. Dopiero wypowiadając dane słowa masz możliwość usłyszeć jak brzmią kiedy je mówisz i w ten sposób skorygować swoją wymowę. Jest to naturalny proces nauki języka.

Słówka i gramatyka

Na początku nauki trzeba włożyć dość duży wysiłek w nauczenie się słówek. Oczywiście istnieje ich ogromna ilość, jednak do podstawowej komunikacji wystarczy nam około dwustu słów. Tak naprawdę nie jest to aż tak dużo i każdy jest w stanie sobie je przyswoić. Gramatyka jest już nieco bardziej skomplikowana, ponieważ w angielskim występują więcej niż trzy czasy. Natomiast zrozumienie tego jest tylko kwestią odpowiedniej motywacji i dyscypliny.