Warto czasami zrobić coś dla siebie i swojej urody. Idealnym pomysłem na regenerację organizmu po całorocznej pracy wydaje się pójście do spa. Nawet krótka wizyta w salonie potrafi zmienić dużo i pozwoli naładować baterię do stu procent.
Pochodzenie
Słowo „spa” pochodzi prawdopodobnie od belgijskiego miasta o tej nazwie. Słynęło ono w przeszłości- w zasadzie już w czasach starożytnych- z właściwości leczniczych obecnych w mieście wód termalnych. Dzisiaj, kiedy mówimy o spa, mamy na myśli coś znacznie więcej. To ogólne określenie na zabiegi, które wykonywane są, by poprawić nasze zdrowie oraz samopoczucie, a także nazwa miejsca, gdzie owe zabiegi są wykonywane. Kiedyś niezbędna była obecność w takim miejscu leczniczych wód, dzisiaj już niekoniecznie.
Zabiegi
W dzisiejszych czasach stawiamy mocno na samodoskonalenie, istotna jest także uroda. Jednym ze sposobów na osiągnięcie równowagi i zadbanie o siebie jest pójście na zabieg spa. W XXI wieku mamy naprawdę szeroki wachlarz możliwości pod względem różnorodności zabiegów i każdy znajdzie coś dla siebie.
Dla osób, które walczą z celulitem, czyli tak zwaną pomarańczową skórką, przydatny będzie zabieg o tajemniczo brzmiącej nazwie „endermologia”. Jest do doskonała opcja na pozbycie się zbędnych kilogramów dla osób, które nie tolerują wysiłku fizycznego. Endermologia jest podciśnieniowym masażem, wspomagającym uaktywnienie metabolizmu tkanki tłuszczowej. Stosowana bywa jako zabieg odmładzający, ponieważ pobudza organizm do produkcji białek młodości- czyli kolagenu oraz elastyny. Oprócz tego dotlenia skórę, przyśpiesza krążenie i usuwa z organizmu toksyny. Wspomaga także walkę z bólem kości, stawów, czy mięśni. Zabieg może być stosowany na twarzy, szyi oraz dekolcie. Efekty są widoczne po 10- 20 zabiegach.
Z zabiegu zdecydowanie nie powinny korzystać osoby dużą ilością tłuszczaków, przepukliną brzuszną czy chorobą nowotworową. Lepiej unikać endermologii podczas ciąży i karmienia piersią. Nie powinniśmy się jednak zamartwiać, jeśli po sesji pojawią się na ciele niewielkie siniaki.
Na uwagę zasługuje także mikrodermabrazja. To zabieg, który polega na oczyszczaniu skóry przez starcie zewnętrznych jej warstw. Masaż ten złuszcza, dotlenia i wzmacnia skórę twarzy. Zainteresować powinny się nim szczególnie osoby walczące z trądzikiem na który nie działają kosmetyki, ale także ze zmarszczkami bliznami czy zaskórnikami. Można wykonywać go na twarzy, szyi, dekolcie czy plechach. Efekty widoczne są po 6- 10 sesjach, które wykonujemy co 2-4 tygodnie. Mimo iż mikrodermabrazja jest stosunkowo łagodna, to istnieje kilka przeciwwskazań jej stosowania. Uważać powinny szczególnie osoby z zapaleniem skóry, łuszczycą czy nowotworem oraz będące świeżo po zabiegu chirurgicznym. Powstrzymać trzeba się także w okresie upalnego lata oraz bardzo mroźnej zimy. Najbezpieczniejszymi porami są wiosna oraz jesień- wtedy ryzyko podrażnienia skóry spowodowane warunkami atmosferycznymi jest niewielkie.
Zdarzają się także łagodne skutki uboczne, takie jak zaczerwienienie skóry, mrowienie, pieczenie czy swędzenie. Czasami także rumień, znikający samoczynnie.
Najnowsze komentarze