Kręgosłup – jedna z ważniejszych części naszego ciała

Młode osoby mają prościej jeśli chodzi o zdrowie, jednak to zależy od wielu aspektów. Wszystkie choroby, a przynajmniej niektóre z nich, zależą od naszego trybu życia, jak również od naszego życiowego nastawienia, diety. Może nam się wydawać, że robimy wiele rzeczy, aby temu zapobiec, ale czasami nawet nie zdajemy sobie sprawy, kiedy z czymś przesadzamy. Kiedy ubierasz torebkę na jedno ramię, tak naprawdę już w jakiś sposób narażasz swój kręgosłup na skoliozę, nawet kiedy śpisz. Jak to możliwe? Otóż wszystko zależy od tego, w jakiej pozycji leżysz, a co najważniejsze materac ma na to duży wpływ, jak również na przebieg Twojego snu. A przecież nic nie jest lepszym lekarstwem na wszystko jak właśnie on!

Dbanie o zdrowie i o kręgosłup jest ważne w każdym wieku! Podstawowe informacje

Nie tylko sam kręgosłup jest ważną częścią naszego ciała, ale również nasze wnętrze. Wielu osobom wydaje się, że to nie jest takie istotne, jak same kości, ale tak naprawdę każdy z nas posiada jakieś kompleksy, a wyciszenie organizmu jest świetną metodą na wypoczynek i na nadmierny stres. Jedną, popularną opcją jest joga. Zaleca się ją zwłaszcza dla osób chorujących na różne zaburzenia psychiczne, takich jak: depresja, nerwica itp. Polega na rozciąganiu całego ciała, a dodatkowe świece zapachowe, zacisze, które jest obowiązkowe, będzie głównym atutem. Regularność takich ćwiczeń prowadzi do tego, że przyzwyczajamy nasz organizm do wyciszenia, a co za tym idzie, spokój będzie dominował w naszej podświadomości. Nasze zdrowie jest na pierwszym miejscu, ponieważ jeżeli o nie nie zadbamy, to od razu inaczej funkcjonujemy na co dzień. A nastawienie i siła naprawdę wiele wnosi do naszego życia!

Jaki materac wybrać dla samego siebie?

Przede wszystkim należy dobrać taki, który nie będzie ani za miękki, ani za twardy, ale w sam raz dla naszego kręgosłupa. Dlaczego jest to takie istotne? Twardy materac może za bardzo uciskać naczynia krwionośne, powoduje drętwienie mięśni, jak również skurcz. Natomiast zbyt miękki doprowadza do tego, że nasz kręgosłup przyzwyczaja się do nienaturalnej pozycji, powoduje bóle pleców, a nawet problemy z oddychaniem. Dlatego ważne jest to, aby leżało nam się idealnie, wybierając go w sklepie, ponieważ jest to szczególnie ważne dla osób starszych, schorowanych.

Rodzaje materaca – czym się dodatkowo kierować?

Okazuje się, że istotna jest również masa naszego ciała, w ten sposób łatwiej jest dobrać rodzaj i oznaczenie materaca do naszych potrzeb. Zaczynają się od symbola H2 (który jest materacem miękkim), do H4 (materac twardy). Jest takie założenie, że osoby do 80 kg powinny wybierać materace miękkie (H2),a osoby powyżej 80 do 100 kg – H3, zaś Ci powyżej 100 kg – H4. Nie liczy się tylko rodzaj materaca i jego właściwy dobór, ale również komfort. Wówczas, najlepiej jeśli jest ich siedem – daje podparcie najważniejszym częściom ciała, czyli: lędźwi, szyi, głowie, łydkom, biodrom, stopom, udom.