Wybór nowego auta to poważna sprawa. Każdy chciałby samochód bezawaryjny, bezpieczny taki do którego nie włożymy jakoś szczególnie dużo pieniędzy. Jeśli zastanawiamy się nad wyborem między Audi a BMW, to warto przeczytać ten artykuł.

Wybór między tymi dwoma markami wcale nie jest prosty, bo obie należą do ścisłego topu i są bardzo popularne. Niemiecka jakość wykonania i precyzja robią swoje, a klient potrafi docenić szczególnie dobry towar.
Pierwszą rzeczą, jaką zwykle kierujemy się przy wyborze nowego samochodu jest wygląd. To oczywiście nie powinien być czynnik decydujący, bo po co nam pięknie wyglądający samochód, który nie będzie nadawał się do jazdy przez wzgląd na swoją awaryjność? Zdecydowanie mija się to z celem. To prawda- auto ma cieszyć oko i wprawiać w zachwyt zazdrosnych sąsiadów, ale powinno jeszcze przy okazji jeździć.

BMW vs Audi

Jeśli zdecydujemy się na wybór BMW, warto wziąć pod uwagę to, że firma w roku 2001 przeszła przez dość istotną zmianę podczas której wyeliminowano pewne niedoskonałości produkcji poprzednich modeli. Jedną z nich było urywanie się podpory tylnego mostu. Z kolei Audi z roku 2004 zmieniło nazwę swoich A4 z B6 na B7, co mogłoby sugerować nową generację, ale był to jednak tylko lifting, choć ze zmienionymi silnikami.
Delikatnym mankamentem obu marek mogą wydawać się zawieszenia, które wydają się niezbyt trwałe a przy tym drogie. Trwałość skrzyń biegów uznawana jest za podobną, a silniki- przy założeniu, że mamy styczność ze sprawnym sprzętem- mają zwykle niższe koszty eksploatacji przy samochodach z czterokołowym logiem (na przykład A4). Może to jednak oznaczać większe ryzyko wystąpienia kosztowniejszej usterki. Paść może na przykład turbosprężarka lub głowica, choć nikomu oczywiście tego nie życzymy.

Wydaje się, że łatwiej byłoby dostać i serwisować “audicę”, ale nie oznacza to wcale, że będzie nam ten samochód lepiej jeździł, dlatego przy wyborze wskazana jest czujność. W przypadku poważniejszej awarii możemy złapać się za głowę, kiedy dowiemy się, ile mu\simy zapłacić, by doprowadzić samochód do ponownego użytku. Z kolei- z drugiej strony- na przykład popularny model 330i może być nam trudniej zdobyć- bo zakładamy, że chcemy kupić dobrze utrzymany egzemplarz. Wybór więc nie jest prosty, Najlepsza rada brzmi jednak tak, że nie powinniśmy kierować się w pierwszej kolejności wyborem marki, ale tym, w jakim stanie utrzymany jest samochód i wybrać ten lepszy. Bo zarówno Audi, jak i BMW to bardzo dobre samochody i jeśli tylko zakupimy dobrze utrzymany model, to z pewnością będziemy zadowoleni, a samochód będzie służył przez bardzo długi czas.
Na osobną uwagę zasługuje też fakt, że właściciele “b-mki” muszą płacić naprawdę solidne ubezpieczenia OC- średnio jest to 896 złotych, co daje tej marce pierwsze miejsce w klasyfikacji. Z kolei na drugim miejscu jest właśnie…nasz główny rywal “beemek” ze średnią kwotą 794 złote. Tak więc kwota ubezpieczenia nie powinna być w tym przypadku decydująca, bo w obu przypadkach jest ona duża. To zacięty pojedynek dwóch motoryzacyjnych gigantów.