W ostatnim czasie coraz popularniejszą opcją żywienia okazuje się catering. Wynika to z faktu, że nie mamy czasu na to, by codziennie gotować samemu. Czy warto przejść na żywienie pudełkowe i czy się to nam opłaci? Czy więcej jest plusów czy minusów tego sposobu żywienia?

Catering jest usługą polegającą na dostarczaniu przyrządzonych już potraw do określonego klienta. Początkowo ta gałąź gastronomii obejmowała głównie wesela, imprezy, szkoły, przedszkola, czy miejsca pracy- skierowany był więc do pewnej grupy osób. Dzisiaj, rozwijająca się gastronomia sprawiła, że obejmuje także- z powodzeniem- klienta indywidualnego. To dobra opcja dla ludzi zabieganych.

Dla kogo catering?

Nie każdy z nas lubi i potrafi gotować. Dla wielu jest to męka i strata czasu. Zostaje opcja jadania na mieście, ale i to może być po pewnym czasie męczące, bo czasami wolelibyśmy zjeść coś we własnych czterech ścianach. Z pomocą przychodzi tutaj opcja cateringu skierowana do klientów indywidualnych. To rozwiązanie wygodne, bo nie musimy gotować, ale też zmywać. Kuchnia zostaje zatem w stanie względnego porządku, a my jesteśmy najedzeni. . Oprócz tego mamy pod pełną kontrolą to, ile jemy, bo wybierając sobie posiłki, zwykle otrzymujemy także rozpiskę dotyczącą kalorii. Firmy cateringowe oferują nam często pięć posiłków dziennie, co również jest korzystne dla naszego organizmu- regularność jest bardzo istotna.
Jest to więc forma żywienia nie tylko dla osób leniwych, ale też takich, które chcą mieć pełną kontrolę nad tym, co jedzą, ale ich tryb życia nie pozwala na regularność i trzymanie się diety. Dobrze jest wiedzieć, że ktoś może zrobić to za nas.

Pomysł idealny?

Czy jednak cateringowa forma żywienia jest idealna? Oczywiście jeśli chcemy, znajdziemy minusy wszędzie. Tak jest też w tym wypadku, bo jedzenie dowozowe nie jest dla każdego. Przede wszystkim musimy zwrócić uwagę na koszty. Niezależnie od tego, na jaką ofertę trafimy, i tak zapłacimy więcej, niż gdybyśmy sami chcieli sobie robić jedzenie. To logiczne, bo firmie płacimy za składniki, ale także za przygotowanie produktów i dowóz; kiedy gotujemy sami, płacimy tylko za składniki. Oprócz tego, pudełkowe jedzenie generuje masę śmieci, co na pewno nie pomaga naszej planecie. Każdy posiłek musi zostać zapakowany- niejednokrotnie w plastikowych pudełkach, choć na rynku są także firmy, które zdają się mieć na uwadze istniejący plastikowy problem.
Problematyczne może okazać się dla nas także to, że nie zawsze dostaniemy posiłek, który wprawi w ekstazę nasze kubki smakowe, bo to niemożliwe. Szukajmy więc sprawdzonych firm i przekonajmy się, czy robi ona jedzenie, które będzie nam odpowiadać.

Podsumowując- zamawianie gotowych dań jest na pewno dużo wygodniejsze i pozwala zaoszczędzić masę czasu. Jednak jest to opcja droższa od klasycznego sposobu żywienia, ale w sytuacji kiedy i tak jadamy zwykle na mieście, może się okazać bardzo dobrą opcją. Przy wyborze cateringowej firmy zwróćmy też uwagę na to, czy nie zostaniemy zawaleni plastikowymi opakowaniami, których dodatkowe generowanie na pewno nikomu się nie przysłuży.