W życiu każdej kobiety, prędzej czy później dochodzi do momentu, w którym marzy o pozbyciu się biustonosza. To element garderoby każdej posiadaczki biustu. Jeszcze kilkadziesiąt lat temu traktowany po macoszemu, ograniczony do paskudnych kolorów, dzisiaj można spotkać stanikowe dzieła sztuki. W dalszej części artykułu dowiesz się jak znaleźć idealny biustonosz i jak pomogą ci w tym, między innymi, biustonosze Triumph.

Droga przez mękę czy ratunek dla pleców?

Prawidłowo dobrany biustonosz jest najlepszym przyjacielem kobiety. Dlaczego? Ma bliski kontakt z delikatną skórą, nosimy go cały dzień, jego zadaniem jest podtrzymywanie biustu.

Źle dobrany biustonosz skutkuje otarciami skóry, dyskomfortem i bólem pleców. Nieestetycznie odznacza się pod ubraniem. Nic dziwnego, że zdecydowana większość pań marzy, by po powrocie do domu uwolnić biust lub stawia na stanik sportowy.
Bóle kręgosłupa u kobiet bardzo często mają podłoże właśnie w biuście. Dotyczy to pań zarówno z dużym, jak i małym biustem. Zwykle te z małym chcą mieć większy i na odwrót. Duży biust to znaczny ciężar. Ujmując kolokwialnie: dwie kule u szyi. Natomiast mały wiąże się z wadami postawy.

Gdzie znaleźć najlepszy biustonosz?

Po pierwsze, warto wybrać się do specjalisty w dziedzinie – brafitterki. Brafitterka to osoba, która o biustonoszach i biuście wie wszystko. Zna marki, modele, rozmiary. Doświadczonej brafitterce czasami wystarczy jedno spojrzenie na twoją klatkę piersiową i już wie, co dla ciebie najlepsze.

Przede wszystkim

Wymierzy i pozwoli zmierzy różne modele. Wytłumaczy, jak wygląda i układa się prawidłowo dobrany stanik, jaki model najlepiej podtrzymuje, jaki unosi, a który maskuje. Obala stereotypy i zmienia myślenie. Jeśli do tej pory nosiłaś rozmiar 80E, to może się okazać, że masz 70G. Wcale nie znaczy, że przez noc Twoje piersi urosły, a jedynie miałaś źle dobrany rozmiar. Rozmiary różnią się też zależnie od producenta biustonoszy. Hipotetycznie, np. Triumph to będzie 70G, a Elomi 75F.

Po drugie, stawiaj na marki typowo bieliźniane. Priorytetem jest konstrukcja i jakość produktu. Marki fashion, których motywem przewodnim jest odzież wierzchnia, zwykle bieliznę traktują jako dodatek. Profesjonalny producent biustonoszy posiada działy projektantów, inżynierów-konstruktorów, testerek i szwaczek-gorseciarek, którzy pracują nad stworzeniem najlepszego produktu. Mówiąc inaczej, cała energia skupia się na tworzeniu produktów z myślą o biustach.

Będziesz chciała to nosić.

Noszenie biustonoszu bez przykrego dyskomfortu jest możliwe. Lepiej mieć kilka idealnie pasujących niż setkę byle jakich. Różnorodność kolorów, modeli i rozmiarów dostępnych na rynku zaspokoi nawet najbardziej wymagające gusta. Ważne jest by nie lekceważyć własnych piersi.