Kolczyki to jeden z elementów kobiecej biżuterii. Pasują niemal do każdej kreacji, jedynie podczas uprawiania sportu mogą okazać się mało praktyczne. Opinie co do tego, czy przekłuwać uszy małym dzieciom, czy poczekać z tym, aż dziewczynki trochę podrosną, są podzielone.

Czy przekłuwać uszy u małych dziewczynek? Dziecięce przekłuwanie uszu

Warto przyglądnąć się temu, co w temacie przekłuwania uszu u małych dzieci mówią obowiązujące w naszym kraju przepisy prawa. Co ciekawe, nie ma żadnych przeszkód ani ograniczeń, aby uszy przebijać u małych dzieci. Jeżeli chodzi o osoby poniżej osiemnastego roku życia, to na przekłucie uszu swoją zgodę musi wyrazić pełnoletni opiekun.

Jak można przekłuwać uszy?

Każdy, kto chce mieć w uszach kolczyki, musi najpierw postarać się o to, aby mieć w uszach dziurki. Jak to zrobić? Najlepsza opcja, to zabieg w gabinecie kosmetycznym. Kiedyś modne było samodzielne przekłuwanie uszu przy pomocy wyparzonej igły, jednak po takiej czynności może wystąpić wiele niepożądanych skutków, z zakażeniem włącznie – lepiej jest zatem zdecydować się na profesjonalny zabieg.

Czy przekłuwanie uszu boli?

I tak i nie – wszystko zależy od tego, jak bardzo dana osoba jest wrażliwa na ból. Przekłuwanie uszu to dosłownie chwila – pistolet kosmetyczny upora się z dziurką w płatku ucha momentalnie. Jedyne, co się czuje, to jednorazowe ukłucie – tak, jakby przebić igłą skórę. Nie jest to zatem ból, który jest trudny do zniesienia.

W jakim wieku zdecydować się na to, aby przekłuć uszy?

Nie ma co do tego żadnych ograniczeń. Jeżeli nie miałaś uszu przebijanych jako dziecko lub długo nie nosiłaś kolczyków i dziurki w Twoich uszach zdążyły zarosnąć, to możesz zdecydować się na przekłuwanie uszu jako osoba dorosła. Wybierz doświadczony salon, w którym zachowywane są wszelkie standardy, jeżeli chodzi o bezpieczeństwo. Przebijanie uszu to zabieg, w którym narzędzia mogą mieć kontakt z krwią, dlatego niezwykle istotna jest ich prawidłowa dezynfekcja, tak aby nie zakazić się żadną chorobą.