Promocje, ciekawe oferty

Nic tak nie przyciąga człowieka, jak dobre oferty w telewizji związane z promocjami, a zwłaszcza na dobre produkty. Może to nas zaskoczyć, ale są takie reklamy, które oglądamy, mimo, że są kojarzone głównie z czymś irytującym i niepotrzebnym. Ale zastanówmy się nad jednym: Czy gdybyśmy nie znali nowości w sklepach, przecen, rabatów, to zrobilibyśmy zakupy za cenę katalogową? Jest to wątpliwe, zwłaszcza dla ludzi przeciętnych, którzy zarabiają średnią krajową i nie więcej. Popularny jest również black friday. Zapewne każdy z nas dobrze go kojarzy, zwłaszcza, że następuje wtenczas szał zakupowy. Ale czy faktycznie jest to wiarygodne?

Nie tylko promocje przyciągają, ale wygląd…

Istnieje przekonanie, że Black Friday faktycznie działa. Ale jeśli kupujesz coś tylko dlatego, bo jest promocja, to szczerze mówiąc nie ma z tego żadnej zniżki, ani zysku. Dlatego warto stworzyć sobie listę rzeczy, których faktycznie potrzebujesz i oczekujesz na lepsze ceny. Istotne będzie zapisanie sobie wcześniej tych kwot, ponieważ wtedy sam uświadomisz sobie, czy ten dzień jest czymś wiarygodnym.

Ludzi przyciąga treść, lecz nie zawsze jest prawdziwa…

Ile razy słyszałeś, że jakiś produkt jest teraz 70% taniej, lub taki przypadek, że dwie rzeczy są w cenie jednej? To jest tak zwany content marketing, czyli przyciąganie konsumentów poprzez treść. Warto jednak zastanowić się, czy jest to realne, gdyż niektóre sklepy w ten sposób chcą zdobyć więcej klientów, wzbudzić zainteresowanie. Jeszcze jakiś czas temu, po ciężkiej kwarantannie, nastąpiło zezwolenie na wychodzenie z domu w większej ilości, w związku z tym drogeria Rossmann wzbudziła furorę u odbiorców. A zatem, artykuły kosmetyczne były aż 50 % taniej! Skąd ta pewność, że to nie było oszustwo? Wszystkie ceny zostały bez żadnych zmian, wisiała tylko informacja, że istnieje taka promocja. Podsumowując, dobre okazje istnieją, tylko trzeba mieć do tego oko, oraz znać wcześniejszą wartość produktu, który interesuje nas już dłuższy czas. Społeczeństwo przyciąga nie tylko sama reklama, ale również zniżki, które są widoczne przed sklepami. Zazwyczaj te o wartości 70%, gdyż 20% przeważnie mniej przyciągające. Co najważniejsze, reklama musi być bez żadnych ,,haczyków’’, a najlepiej, aby przedstawiała coś, co przyniesie korzyść nie tylko konsumentom, ale również sprzedawcom. Uczciwość popłaca, zwłaszcza, gdy dołączysz do jakiegoś zamówienia drobny upominek, dotyczy to oczywiście sklepów indywidualnych, ponieważ sieciówki nie mają raczej na to wpływu. A inni naprawdę potrafią to wyczuć, że liczy się zadowolenie klienta, a nie tylko pozostawienie ich w poczuciu, żeby coś kupić i wyjść. Taka drobna rzecz potrafi zrobić naprawdę wiele, a co za tym idzie, istnieje większe prawdopodobieństwo, że zostaniesz polecony. Jak widać, wszystko zależy od tego, jakie masz podejście nie tylko do samej sprzedaży, ale również do klientów.

Polecaj swój sklep, daj o sobie znać!

Facebook, instagram jest dobrą formą reklamy, aby polecać swoje produkty, ponieważ obecnie większą uwagę przykuwają takie media społecznościowe, niż telewizor, przynajmniej jeśli chodzi o młodsze pokolenie. Dobrym sposobem są również artykuły na temat danego produktu. Klienci zanim coś kupią, to cenią sobie informację na ich temat. Próbuj wszystkiego!